Zpět na výpis článků01.12.2018Muži A

V sobotu přijeli borci z Proseka

První prosincovou sobotu do České Lípy zavítal první letošní sníh a společně s ním družstvo SK Prosek Praha, odehrát další kola druhé volejbalové ligy. Vzhledem k nevídané vyrovnanosti celé tabulky českolipští potřebovali s tímto soupeřem nutně bodovat.

LOKO - Prosek 3:0 (23,15,20) a 3:1 (17,-22,14,11)

Do prvního utkání domácí vkročili s klasickou nervozitou na přihrávce. Následné bodové balóny se pak nedařilo otáčet podle představ a podle toho se i odvíjel celý první set. Rozhodnout musel až dobře uskupený blok Honzy Jedlinka a Tondy Beránka, který posílá severočechy do vedení 1:0. Druhý a třetí set se všechny činnosti, které doposud vázly zlepšily a díky tomu mohli domácí hrát v klidu a koncentrovaně. Perfektně vycházela hra středem a dařilo se i diagonálnímu hráči Tomáši Melichovi. Po setech 25:23, 25:15 a 25:20 si domácí odnáší důležité 3 body.

V druhém utkání nastoupili domácí v osvědčené sestavě. Změna nastala pouze na postu diagonálního hráče, na který nastoupil zkušený Kuba Macháček. První set domácí zvládli s přehledem 25:17. Po klasické ztrátě koncentrace se soupeř z Prahy chopil šance a zatlačil na servisu. Jinak stabilně přihrávající smečař Beránek za lehce příznivého stavu 19:18 dostává dvě esa a českolipští reagují oddechovým časem. Bohužel ani po poradě a snaze uklidnit nepříznivou situaci, soupeř opět dává kvalitní servis a po dalších nevynucených chybách Prosek srovnává na 1:1. Obrat zápasu ve prospěch středočechů se však nekonal. Domácí začali soupeře drtit ve všech činnostech a dokráčeli si pro vítězství 3:1. (17, -22, 14, 11)

Vyzdvihnout si rozhodně zaslouží výkon blokaře Jedlinka. Na útoku byl téměř neomylný a v obraně nad sítí nezastavitelný. Lokomotiva Česká Lipa se tímto posouvá z páté pozice na třetí a mají stejný počet bodů jako druhé Karlovarsko. Stále je potřeba pracovat na psychice a hrát koncentrovaně od začátku každého setu. Ustát potom tlak přicházející zejména na servisu soupeřů je daleko lépe zvládnutelný. 

Sestava: Javůrek, Rataj, Beránek, German, Jedlink, Beneš O., Basl, Bajer, Melich, Macháček