Zpět na výpis článků06.10.2023Nezařazeno

Kvalifikační turnaj Krajského přeboru starších žákyň 1.10.2023

V neděli 1.10.2023 odehrála naše děvčata v domácích tělocvičnách druhou část kvalifikace Krajského přeboru starších žákyň

Děvčata odehrála tři zcela odlišné zápasy s týmy ToRiKu Doksy, Vrtule Frýdlant a Slovanu Varnsdorf.

První zápas s ToRiKem, jenž tvoří úplné začátečnice, jsme nastoupili s velkou částí hráček základní sestavy pouze na lavičce. Přesto jsme první set vyhráli propastným rozdílem 21:4. I když jsme to druhého setu nastoupili ve stejné sestavě, patrně pod dojmem snadného vítězství v setu prvním, jsme začali kupit chyby, a soupeřky jsme nechali většinu sady ve vedení. Kyvadlo zápasu jsme na svou stranu převážili až za stavu 14:18, kdy na podání nastoupila Vanesa, která kvalitním a zároveň pečlivým servisem strhla vedení na naši stranu.

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti velmi dobře hrající Vrtuli Frýdlant. První set byl setem z říše snů. Z obou stran sítě. Všechna děvčata hrála soustředěně i obětavě, navzájem komunikovala a pomáhala, pokud se některé v daný okamžik úder nepodařil dle představ. Set v tomto oboustranném nasazení dospěl až do dramatické koncovky, ve které jsme byli šťastnějšími my a poměrem 25:21 jsme jej získali. Ve druhém setu, bohužel, se děvčata z Frýdlantu hned v úvodu ujala, šňůrou podařených servisů, několikabodového vedení, které jsme i přes zlepšený výkon ve druhé části setu, nebyli schopni dotáhnout. V následujícím tiebreaku se, bohužel, opakoval scénář druhého setu a slibně rozehraný zápas jsme tak ztratili 1:2.

Třetí zápas proti Slovanu Varnsdorf byl také z říše snů. Tentokrát však černých. Děvčatům se nedařilo vůbec nic. Nikdo s nikým nekomunikoval, nikdo nikomu nepomohl, nikdo nedodržoval taktické pokyny, ale za to každý se pohyboval jinde, než měl. Zápas jsme tedy zcela oprávněně prohráli poměrně velkým rozdílem.

Sestava: Ella (B), Burte (L), Amy(B), Sára(N), Kuslen (S), Amra (U), Khongi (N), Vanesa (S), Khulan (B), Áďa (S), Elen (B) a Mariam (U)