Zpět na výpis článků15.03.2022Starší žáci

Útěcha Českého poháru starších žáků 12.3.2022

V sobotu 12.3.2022 jsme pořádali turnaj Útěchy Českého poháru starších žáků ve volejbale. Na domácích palubovkách tělocvičen ZŠ Lada jsme v bojích o 25. až 31. místo přivítali 5 týmů z celé republiky.

Nastoupili jsme v omlazené sestavě, protože další den čekal starší kluky turnaj kadetů a navíc byla toto jedinečná příležitost zapojit do týmu i kluky z mladších žáků. Toho bohužel využili jen Nindža s Michalem.

V prvním zápase na nás čekal náš častý soupeř a rival z Mnichova Hradiště. Protože Tadeáš bude právě v Mnichově Hradišti hostovat na Mistrovství republiky mladších žáků, na seznámení s kluky byl zapůjčen již nyní a nastoupil i proti nám. Za nás naopak nastoupil Honza z Jiskry Nový Bor a poprvé i Michal a Nindža. Během tohoto zápasu byla na klucích znát nervozita z nové situace a zápas se po dvou zcela rozdílných setech rozhodoval až v tie-breaku, ve kterém jsme těsně podlehli13:15.

Ve druhém zápase jsme narazili na družstvo Orionu Praha. I v tomto zápase se vystřídali Michal s Nindžou na S1 a Vojta s Honzou na S2. Zápas opět dospěl, po dvou poměrně vyrovnaných setech do dramatického tie-breaku, ve kterém jsme byli tentokrát šťastnější my a po výsledku 19:17 jsme získali celý zápas.

Třetím naším soupeřem byli kluci až z daleké Ostravy. Tento zápas byl první, ve kterém se nám podařilo vyhrát ve dvou, i když zcela rozdílných, setech. Zatímco v prvním jsme dominovali, tak druhý se soupeři podařilo dovést až do poměrně vyrovnané koncovky.

Ve čtvrtém zápase proti nám nastoupila liberecká Dukla. V tomto zápase, proti dalšímu našemu tradičnímu soupeři s kádrem plným vysokých hráčů, jsme nastoupili v nejsilnější možné sestavě a to se projevilo na obrazu hry i na výsledku a Duklu jsme porazili ve dvou jednoznačných setech.

Poslední zápas jsme odehrály s družstvem Dansport Praha. V tomto zápase jsme v prvním setu těsně podlehli, abychom v setu druhém pohodlně zvítězili. V tie-breaku jsme pak již jasně dominovali a soupeře porazili o 10 bodů.

Celý turnaj jsme využili k maximálnímu možnému zapracování mladších kluků. Oběma zúčastněným tak patří velká pochvala za snahu a nasazení. Na obou bylo vidět, jak se set po setu zbavují nervozity a ostychu a jejich výkon se zlepšuje s každým odehraným míčem. Pochvalu zaslouží i kluci starší, právě za to, jak mladší kluky přijali do hry a v jednotlivých herních situacích Michala s Nindžou vedli.

Sestava: Jakub Veselý (S,B,U), Vojtěch Veselý (S), Denis Kula (N), Daniel Volf (B), Kryštof Škorpil (B,U), Michal Schauer (S), Tselmuun Sungardorj (S), Tadeáš Baranovský (U), Jan Kolč (S,B)(host z NB)