Zpět na výpis článků18.04.2022Starší žáci

Kvalifikace Mistrovství republiky starších žáků

V pátek 15. a v sobotu 16. dubna jsme se zúčastnili, pohříchu neúspěšně, kvalifikace Mistrovství republiky starších žáků v hale Slávie Hradec Králové.

V první den nás nejprve čekaly zápasy s papírově slabšími soupeři ze Svitav a z Karlových Varů. V obou těchto zápasech jsme poměrně hladce vyhráli první sety, proto do druhých setů nastoupili i kluci z lavičky. I přesto jsme druhé sety získali a oba zápasy jsme získali 2:0.

Po těchto dvou „zahřívacích“ zápasech nám rozpis přiřadil za soupeře nám, z Českého poháru, dobře známý tým Jirkova. V prvním set nás jirkovští přehráli o 5 bodů. Ve druhém setu jsme se zlepšili na příjmu a v dramatické koncovce jsme set získali 27:25. Třetí set jsme zlepšeným podáním získali jednoznačně 15:9.

Poslední páteční zápas jsme odehráli s vysoce favorizovaným družstvem pražského Proseku. S tímto celkem jsme odehráli kvalitní vyrovnané utkání. První set soupeř získal 25:19. Ve druhém setu kluci předváděli nejlepší výkon celého turnaje a po vyrovnaném boji jsme jej získali 27:25. Ve třetím setu jsme navázali na výkon se setu druhého, avšak v závěru se projevila soupeřova větší herní zkušenost z vypjatých zápasů a v dramatické koncovce tie-breaku jsme podlehli 12:15.

Po prvním dni jsme s drželi třetí, postupové, místo.

V sobotu nás jako první čekal zápas s družstvem Příbrami. Tento zápas měl rozhodnou o našich dalších postupových šancích. Pro soupeře to byl poslední zápas turnaje a druhý dne. Na nás byla bohužel znát ještě jakási rozespalost a nerozehranost. V prvním setu nás soupeř smetl rozdílen třídy. Nebyli jsme schopni přijmou soupeřovo podání, vlastní podání jsme kazili a pouhých 12 bodů zcela odpovídalo realitě na hřišti. Ve druhém setu jsme se sice zlepšili a set dotáhli do vyrovnané koncovky, ale i tu si příbramští pohlídali a set ovládli.

Po prohře s Příbramí, která de facto rozhodla o našem nepostupu již bohužel kluci nenašli dostatečnou motivaci do boje s dalším favorizovaným týmem. Pořádající Hradec Králové nás drtil servisem. Pokud se nám jej podařilo zkrotit, herně jsme byli hradeckým vyrovnaným soupeřem, ale těchto situací bylo pouze několik. Hradecký servis a naše velmi nestabilní podání rozhodly o tom, že jsme tento náš poslední soutěžní zápas sezóny prohráli obrovským rozdílem a tím jsme ztratili i poslední teoretickou naděli na postup na samotné Mistrovství republiky.

Sestava: Veselý Jakub (S), Veselý Vojtěch (S), Škorpil Kryštof (U), Kula Denis (N), Volf Daniel (B), z Nového Boru hostující Kolč Jan (B) a náhradníci Baranovský Tadeáš a Novák Bořek.

Bohužel z mladších kluků z různých důvodů nemohl zúčastnit nikdo.