Zpět na výpis článků19.12.2021Starší žáci

Krajský přebor starších žáků Liberec

V neděli 19.12.2021 se konal letos poslední turnaj Krajského přeboru.

Ještě ve čtvrtek nabylo jasné, zda budeme vůbec schopni postavit . Naštěstí bráchům skončila včas, takže jsme mohli odjet v sestavě Jakub Veselý(S), Vojtěch Veselý(S), Denis Kula(N), Daniel Volf(B), Jaroslav Kurtinec(B), Kryštof Škorpil(B,U), Bořek Novák(U) a Marco Franeta(L).

Prvním soupeřem nám byla liberecká Slávie. V tomto zápase nastoupil na bloku s Járou a Dankem a na univerzálním postu s Kryštofem. Pro Járu to byl první zápas v základní sestavě. Oba sety měly podobný průběh, kdy jsme si v úvodu setu vytvořili pohodlný náskok, který jsem udrželi až do konce. V závěru zápasu střídal Bořek Kryštofa. Celý zápas jsme vcelku pohodlně vyhráli 2:0(12,8).

Ve druhém zápase na nás čekala též liberecká Dukla. V tomto zápase nastoupil Kryštof na bloku a Bořek na „účku“. Zápas měl podobný průběh jako duel se Slávií, kdy jsme si v úvodech setů vytvořili dobrým servisem pohodlný náskok, který jsme si udrželi až do konce. Zápas jsem vyhráli 2:0(7,16).

Třetím zápasem byl zápas se Sokolem Mnichovo Hradiště. V tomto zápase opět nastoupil na bloku Jára a Kryštof na „účku“. První set jsme navázali na výkon z předchozích zápasů a na začátku jsme si dobrým servisem vytvořili náskok, který jsem navyšovali až to konce setu. Druhý set zašal zcela jinak. Hned první podání dal Denis do sítě, čímž dostal na servis Tomáše a my jsme nebyli schopni jeho servis zkrotit tak, abychom měli možnost jakkoli zaútočit. Toto se nám podařilo až za stavu 7:0. Naštěstí jsme po oddechovém čase zpřesnili příjem a posléze trpělivou a pečlivou hrou se nám podařilo set vyrovnat a posléze i otočit. Celý zápas jsme vyhráli 2:0(8,17)

Celý turnaj lze hodnotit pozitivně. Nejvíce bodujícím hráčem byl Kuba, ale kladně se musím zmínit i o dalších. Jára v dnešním nastupoval poprvé v základní sestavě a rozhodně nepůsobil ustrašeným dojmem. Kryštof nastupoval na univerzálním postu a jeho výkon též působil velmi sebejistě. Nakonec bych rád ještě zmínil výkon Marka na liberu. Na tomto postu sice boduje velmi zřídka, ale jeho „neviditelná“ práce na hřišti pokládá základ útočných akcí.

Fotky najdete na : http://dancap.zyxel.me/