Zpět na výpis článků22.11.2021Mladší žáci

Krajský přebor 4 mladších žáků 1.kolo

V neděli 21.11.2021 se v tělocvičnách liberecké Slávie konalo 1. kolo soutěže O pohár předsedy KVS ve „čtyřkovém“ volejbalu.

Protože ještě v pátek brutální marodka hrozila, že budou moci jet pouze 3 kluci, byla z děvčat na pomoc povolána Áďa. V sobotu se někteří uzdravili, takže nakonec jsme vyrazili v šesti. Sestava tedy byla následující: Tselmuun Sungardorj, Tomáš Flíček, Michal Schauer, Jaroslav Kurtinec, Tadeáš Baranovský a již zmiňovaná Adriana Baková.

Během turnaje jsme nastoupili ke čtyřem zápasům.
Jako první nás čekala liberecká Dukla. Nastoupili jsme v sestavě Tadeáš, Michal, Jára a Tomáš. Na počátku prvního setu nás dostihl náš obvyklý útlum na příjmu soupeřova podání. Naštěstí jsme se z něj včas oklepali a zlepšeným příjmem a slušným servisem set dotáhli do vyrovnané koncovky, kterou jsme přes dva nevyužité setboly dotáhli do vítězného konce 28:26.  Na počátku druhého setu si dobrým servisem kluci vytvořili pohodlné, více než pětibodové vedení a set v poklidu vyhráli 25:16.

Druhým soupeřem nám bylo „B“ družstvo Sokola Mnichovo Hradiště. Od tohoto zápasu se pravidelně po setech střídal Tomáš s Ninžou. Tento zápas přinesl dva velmi vyrovnané sety, ve kterých se žádnému z týmů nepodařilo soupeře výrazně přehrát. Oba sety skončily shodným výsledkem 26:24 a každý ze setů měl jiného vítěze. V této situaci pravidla určovala jeden jediný „zlatý bod“ pro určení vítěze. „Střižbu“ o servis sice Tadeáš prohrál, avšak soupeřův servis do autu znamenal naše vítězství.

Ve třetím utkání na nás čekalo družstvo „A“ Sokola Mnichovo Hradiště. Tomu se, bohužel, podařilo své „béčko“ dokonale pomstít. Jejich kvalitní servis i dobře organizovaná hra v poli nám nedaly vůbec žádnou šanci a oba sety jsme prohráli rozdílem třídy.

Naštěstí ještě následoval zápas s kluky pořádající Slávie Liberec. V něm místo Michala nastoupila Áďa. V tomto zápase se nám podařilo navázat na výkon z prvních dvou zápasů, a ačkoli kluci ze Slávie byli o jednu až dvě hlavy vyšší, tak jsme oba sety celkem pohodlně vyhráli.

Celkové hodnocení turnaje, i přes až ostudnou porážku od Mnichova Hradiště vychází celkem pozitivně. Všichni předváděli výkony takové, na jaké mají natrénováno a navíc přidali i zápal, snahu a kolektivní duch. Díky tomu jsme si dokázali, že i přes zjevnou fyzickou převahu lze hrát s jakýmkoli soupeřem.