Zpět na výpis článků06.11.2022Junioři

KP U22 M 6.11.2022

V neděli 6.11.2022 odehráli naši kadeti a junioři další turnaj krajského přeboru. Tentokrát v domácích podmínkách ZŠ Lada.

Čekali nás postupně tři tradiční soupeři, a to Sokol Mnichovo Hradiště, Slávia Liberec a na závěr Bižuterie Jablonec nad Nisou.

Do turnaje jsme vstoupili utkáním se Sokolem Mn. Hradiště. V úvodu se sice Sokol ujal vedení, to ovšem, naštěstí, nemělo dlouhého trvání, a poté co se naši kluci oklepali z úvodní nervozity, jsme hru vyrovnali a set jsme relativně snadno získali 25:18. Celý druhý set se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, kdy se oba týmy střídali ve dvou až tříbodovém vedení. V závěru jsme si dokonce, za stavu 24:20, vytvořili sérii mečbolů. Tu jsme trestuhodně promarnili a soupeř set získal 26:24. Následující tie-break jsme získali jednoznačně 15:8.

Druhý zápas začal, bohužel naším velmi častým, výpadkem na příjmu soupeřova podání. Slávii jsme umožnili získat vedení 7:1, a ani náš zlepšený výkon již nepomohl ani ke zdramatizování setu. Do druhého setu nastoupil za nás asi úplně jiný tým. Kluci spolu začali komunikovat, začali dodržovat taktické pokyny, hráli obětavě. Tento výrazně zlepšený výkon nám ve druhém setu přinesl vítězství 25:22. Na začátku následující zkrácené hry byl soupeř mírně lepší, avšak ještě před změnou stran jsme hru i skóre vyrovnali a po změně stran jsme si už vítězství nenechali vzít.

V posledním zápase nás čekal tým Bižuterie JBC. Do zápasu jsme vstoupili, patrně ještě pod vlivem vítězství nad silnou Slávií, velmi bohorovně. Soupeř nám v úvodu zápasu bodově utekl díky naší nesoustředěnosti, která postupem času přešla až do stavu mírné frustrace. Soupeř naší psychické nepohody dovedně využil a set vyhrál rozdílem třídy 25:12. Ačkoli jsme se ve druhém setu výsledkově výrazně zlepšili a set těsně vyhráli, herní pohoda se našim hráčům nevrátila. Naopak během nervózního tie-breaku atmosféra na hřišti neustále houstla, až se někteří naši hráči nechali vyprovokovat k hádce se soupeři a jen málo stačilo a konflikt by přerostl až do fyzické potyčky. V této vyhrocené atmosféře se hráči nedokázali soustředit na hru a papírově slabšímu soupeři jsme podlehli 1:2.

Sestava: M.Rak (S,U), J,Veselý (S), V.Veselý(N,S), K.Hluchý (L,N), D.Kula (N),M.Franeta (L), M.Komárek (B), K.Škorpil (U), F.Tarnai (S,U), J.Kolč (B,S), O.Kysela (B,U,S)