Zpět na výpis článků25.10.2022Junioři

KP U22 chlapci 23.10.2022

V neděli 23.10. 2022 začal Krajský přebor kadetů a juniorů. První turnaj této soutěže se odehrál v hale Sokola Mnichovo hradiště.

Náš tým čekali tři soupeři, a to Bižuterie Jablonec nad Nisou, Slávia Liberec a domácí Sokol Mnichova Hradiště.

Prvním soupeřem byla Bižuterie JBC. Tohoto soupeře kluci v obou setech jednoznačně přehráli. Náš poměrně kvalitní servis nedovolil soupeři přesný příjem a tím ani si připravit účinný útok.

Druhý zápas, to už byla jiná káva. Slávia, loňský vítěz, disponuje velmi kvalitním kádrem. V prvním setu nás na počátku zaskočila svým kvalitním servisem, a i když jsme se ve střední části setu na ni dotáhli, do vedení nás nepustila. Set dospěl až do vyrovnané koncovky, ve které, stejně jako celý set, nás soupeř nepustil do vedení a zvítězil nejtěsnějším možným rozdílem 25:23. Ve druhém setu jsme naopak my soupeře zaskočili kvalitou svého servisu. Stejně jako v setu prvním se týmy ve střední části setu téměř srovnaly, ale tentokrát jsme to byli my, kdo tahal za delší konec a Slávii jsme porážku oplatili stejným skóre 25:23. Tie-break jsme, bohužel, opět začali katastrofickým příjmem, a vzhledem ke krátkosti 3 setu jsme se, ačkoli jsme po změně stran výrazně zlepšili výkon, k soupeří nijak nepřiblížili a celý zápas jsme 2:1 prohráli.

Posledním soupeřem dne byl domácí Sokol. Snad vinou předchozího ztraceného tie-breaku kluci do zápasu vstoupili „se svěšenými hlavami“ a soupeře nechali svými nepřesnostmi první set vyhrát. Ve druhém setu jsme zpřesnili první údery čímž jsme umožnili pestřejší nahrávku a tím i účinnější útok. Díky tomu jsme druhý set ovládli. V tie-breaku se opakoval scénář druhého zápasu, kdy nám v úvodu soupeř utekl a my jsme již nedokázali průběh otočit.

Sestava:               M.Rak (B,S), V.Veselý (N,S), F.Tarnai (S), K.Škorpil (U), M.Franeta (L), T.Baranovský (S), K.Hluchý (L,N), O.Kysela (B,S,U) , Z.Marcín (B) a J.Kolč (B)