Zpět na výpis článků05.04.2022Junioři

KP kadetů a juniorů 3.4.11.2022

V neděli 3. 4. 2022 jsme odehráli závěrečný turnaj Krajského přeboru kadetů a juniorů.

Náš minulý sestup do ligy „B“ nám přiřadil za soupeře týmy Bižuterie Jablonec nad Nisou a Jiskry Nový Bor.

Nejprve nás čekali kluci z Jablonce. V zápasech, netradičně, hraných na 3 hrané sety jsme první set bez problémů vyhráli 25:16, avšak v setu druhém, jakoby velká část volejbalového umu zůstala na druhé straně sítě. Soupeř, ač tabulkově výrazně slabší, nás přehrával ve všech herních činnostech a ani zlepšený výkon v závěru setu nám nedopomohl k vítězství. Set jsme prohráli 20:25. Třetí set jsme hráli „na vítězné straně sítě“ což se projevilo i na našem výkonu . Díky výrazně zlepšenému výkonu jsme set vyhráli velkým rozdílem 25:16 a tím i celý zápas 2:1.

Po jednozápasové pauze jsme nastoupili proti novoborské Jiskře. V prvním set jsme předvedli snad nejhorší výkon celé sezóny. Nebyli jsme schopni přijmout i relativně slabší servis, a pokud se už povedl příjem, většinou jsme pokazili rozehru. Soupeř nás válcoval ve všech herních činnostech a nakonec zvítězil rozdílem třídy 25:10. Po důkladném pohovoru trenérů se v druhém setu naše hra výrazně zlepšila, kluci spolu opět začali na hřišti komunikovat, v případě nejistého zásahu si navzájem pomáhat a vůbec hrát s nasazením. Prostě všechno to, co nám v prvním setu chybělo. Po vyrovnaném úvodu jsme od stavu 13:13 soupeře začali výrazně přehrávat a vrátili jsme mu drtivou porážku z prvního setu podobným výsledkem 25:16. Ve třetím setu se nám podařilo udržet nastolený herní styl se setu druhého a i přes zlepšený výkon soupeře jsme jej porazili  exhibičně 25:8. Celý zápas jsme tedy vyhráli 2:1. V tomto zápase kluci předvedli snad všechny své slabiny i přednosti. Od naprostého zmaru a rezignace až po euforii a nasazení až k hranici sebeobětování. I když celkový dojem je spíše neutrální, klukům patří pochvala právě za to, jak se po zcela zpackaném prvním setu dokázali zvednout.

Sestava: Matěj Rak (B), Jakub Veselý (B), František Tarnaiv (S,U), Jakub Flíček (S), Vojtěch Veselý (N), Dominik Matoušek (S,L) a Filip Sabáček (U,L).