Zpět na výpis článků17.11.2021Junioři

KP kadetů a juniorů 14.11.2011

V neděli 14.11.2021 se naše sloučené družstvo juniorů, kadetů a starších žáků zúčastnilo 1. kola krajského přeboru juniorů.

Náš tým se zúčastnil ve složení: Vojtěch Veselý – nahrávka, Jakub Flíček a Dominik Matoušek – smeč, Matěj Rak a Matyáš Komárek – blok, František Tarnai a Kryštof Škorpil – univerzál a Filip Sabáček a Jakub Veselý – libero.

Herní pozice u jednotlivých háčů jsou spíše oriantační, protože v rámci snahy o zlepšení herního projevu trenér velmi často míchal hráči na jednotlivých postech.  Největším problémem bylo podání, téměř všechna letěla do autu nebo do sítě. Hned po podání byl na řadě příjem, který jako obvykle za moc nestál.

První zápas kluci hráli se Slavií Liberec „A“. Bohužel zápas skončil naší porážkou 0:2 (-16,-14). Opět nás zradilo podání a především nekomunikace v poli, kvůli které nám spadlo mnoho lehkých balónů.

Po první prohře nás čekalo další těžké utkání s pořádající Duklou Liberec. Toto skončilo opět naší prohrou 0:2 (-14,-16). Po jednoznačném vítězství Dukly v prvním setu se objevilo pár světlých momentů v druhém setu, ale ani ty nám nepomohly k vítězství.

V třetím zápase nás čekalo Mnichovo Hradiště, které pro nás bylo nejvyrovnanějším soupeřem, ale i toto utkání jsme prohráli 0:2 (-17,-21). Mnichovo Hradiště vyhrálo hlavně svojí trpělivou a obětavou hrou.

Celý turnaj musím zhodnotit jako velkou katastrofu, kluci byli bez energie a nefungovali jako tým. Do příštího turnaje, kde budou hrát 2. ligu máme o čem přemýšlet a velmi široký prostror ke zlepšování.

TJ Lokomotiva Česká Lípa TJ SLAVIA Liberec "B" 0:2 (-16,-14)
TJ Lokomotiva Česká Lípa VK Dukla Liberec 0:2 (-14,-16)