Zpět na výpis článků20.11.2023Starší žákyně

Český pohár starších žákyň 17.-17.11. Kostelec nad Orlicí

Ve dnech 17. a 18. listopadu se naše děvčata zúčastnila dalšího turnaje Českého poháru mládeže. V Kostelci nad Orlicí na nás čekalo 7 soupeřů.

Turnaj se díky pátečnímu volnu konal netradičně v pátek a v sobotu a, též netradičně, jsme měli naplánovány v první den 3 zápasy a v druhý den 4. Do Kostelce jsme společně s novoborskou Jiskrou dorazili krátce po poledni, takže děvčata měla dost času na předzápasovou přípravu, takže k prvnímu zápasu nastoupila krásně učesaná a nalíčená.

V prvním zápase jsem nastoupili proti týmu VK Tuchlovice a chvílemi to vypadalo, jako by děvčata byla duchem ještě v autobuse. Přestože jsme se v průběhu zápasu postupně zlepšovali, soupeř v obou setech uhájil drobné vedení a porazil nás 2:0.
Do druhého zápasu proti SK Třebín přeci jenom děvčata nastoupila trochu koncentrovaněji, a i přes nepříliš pohlednou hru jsme, hlavně díky solidnímu servisu, soupeře udolali 2:0.
Poslední páteční zápas jsme odehráli proti soupeři nejsoupeřovatějšímu, proti našim kamarádkám z Nového Boru. Do tohoto prestižního zápasu naše dívky vstoupily odhodlaně a pozornost udržely během celého zápasu. Děvčata z Jiskry byla naopak, asi kvůli předchozímu zranění první nahrávačky, herně poněkud rozhozená a pokud se jim nepodařil kvalitní servis, měla naše děvčata navrch. Zápas jsme zaslouženě ovládli 2:0.
Po tomto zápase skončil náš páteční program, a protože jsme dohráli okolo půl deváté, šla naše děvčata, společně c novoborskými, na kutě.
V sobotu dopoledne nás čekaly silné týmy Radotína a Plzně. Oba tyto týmy v konečném pořadí obsadily první dvě, postupová, místa.
Proti týmu Radotína jsme nastoupili celkem koncentrovaně, a i přes výpadek ve střední části setu jsme prohráli o přijatelné 4 body. Zato set druhý. Soupeřkám se začal dařit servis a naše dívky nebyly schopné naprosto ničeho. Po opravdu ostudném výkonu jsme zcela zaslouženě prohráli o propastných 18 bodů.
Na další zápas proti Plzni jsme se přesunuli do nedaleké malé haly, ale výkon se tím moc nezměnil. Podání nulové, příjem nulový a kvůli tomu i nulová rozehra. V obou setech nás plzeňská děvčata porazila rozdílem třídy a nám nezbývalo než tyto dvě, až potupné, porážky vstřebat.
Po obědě jsme se do malé haly vrátili na zápas proti liberecké Slávii. Tento zápas jsme si i přes krátkodobé výpadky zvládli a zvítězili jsme v obou setech o pohodlných pět, resp. šest bodů.
Na poslední zápas turnaje proti děvčatům z Brandýsa nad Labem jsme se vrátili opět do velké haly. Celý zápas byl vyrovnaný, a i přes mnoho chyb děvčata v úvodech setů předváděla svůj standardní výkon a vždy s přibývajícím časem do svého výkonu začala vkládat i emoce. Oba dva sety dospěly až do vyrovnaných koncovek. V setu prvním jsme využili hned první setball. Koncovka druhého setu byla ještě vyrovnanější, a i díky mohutné podpoře našich novoborských kamarádek, jsme ji získali poměrem 26:24.

Pro celý turnaj mám poněkud protichůdné hodnocení. S výsledkem musíme být spokojeni, protože jsme obsadily, v osmičlenné skupině, krásné třetí místo. Bohužel předvedená hra vůbec neodpovídala mým představám, a kromě zápasu s Brandýsem a částečně zápasu s Novým Borem, by se téměř dalo říci, že byla přímo bídná. Díky umístění si však děvčata přeci jenom zaslouží pochvalu, a to včetně náhradnic, které se sice na hřiště dostaly vždy jen na pár míčů, ale celou dobu s týmem žily a děvčata na hřišti mohutně povzbuzovaly, a to i v okamžicích, kdy se týmu herně vůbec nedařilo.

Sestava:               Ella (B), Zula ( N ), Monika (L), Burte (L), Vanesa (S), Áďa (S), Mariam (U), Khuslen (U), Amy (B), Elen (B), Niki (B)