Zpět na výpis článků03.10.2021Starší žáci

Kvalifikace Českého poháru starších žáků

V sobotu 9. 10. 2021 a v neděli 10. 10. 2021 jsme se zúčastnili kvalifikačního turnaje Českého poháru starších žáků v Hradci Králové.

Turnaje se zúčastnili Vojta a Kuba Veselí, Marco Franeta, Kryštof Škorpil, Danek Volf, Bořek Novák, Tadeáš Baranovský a Jára Kurtinec.

Ze sestavy bohužel pro nemoc vypadl 1. nahrávač Denis Kula, proto na jeho místě zaskakoval Vojta. I na dalších postech jsme během turnaje improvizovali, takže celý turnaj na svém obvyklém místě odehrál pouze Danek na bloku. Na ostatních pozicích se kluci postupně měnili, až vykrystalizovala, pro tento turnaj, asi nejlepší možná sestava: Vojta nahrávač, Marco 1. smečař, Kuba 2. smečař, Kryštof 1. blokař, Danek 2. blokař a Tadeáš na U. Bořek alternoval s Tadeášem a Jára, účastnící se svého prvního turnaje, si zahrál alespoň několik míčů místo Danka.

Sobotní část začala testováním SPS, do kterého byli vybrání Vojta, Kuba Kryštof a Danek

10,6 s

Po testech začal samotný kvalifikační turnaj, do jehož první fáze jsme byli nalosováni do skupiny s Nymburkem, Orionem Praha a VK Karlovarsko. Na úvod jsme, bohužel, prohráli s Nymburkem 0:2 (-22,-16). Po té jsme celkem přesvědčivě zdolali VK Karlovarsko 2:0 (19,4) a závěrečná výhra nad Orionem Praha 2:1 (-22,13,10) nás posunula na druhé místo ve skupině. Po poměrně nevyrovnaných výkonech skupině jsme přeskupili síly a Marka posunuli z libera na smečaře, což výkon celého týmu celkem stabilizovalo. Od této chvíle jsme, až na výjimky, pravidelně střídali jen Bořka a Tadeáše na univerzálním postu. Umístění na druhém místě ve skupině nám do nadstavby přisoudilo družstvo VK SPORT Rychnov nad Kněžnou, se kterým jsme, hlavně kvůli chybám na příjmu podání, prohráli 1:2 (-15,24,-11). Tato porážka nás zařadila v nedělní části do spodní části pavouka bojujícího o 13. až 23. místo.

Do nedělní části nám sobotní výsledky určily skupinu s Duklou Liberec a Aerem Odolena Voda. Nejprve jednoznačné vítězství nad Duklou 2:0 (15,8) a poté již ne tak jednoznačné, ale stále cenné vítězství nad Aerem 2:0 (22,11) rozhodlo o našem závěrečném soupeři v boji o konečné 13. místo. Tím bylo družstvo Dansport Praha. Závěrečný zápas, nejen náš, ale i celého turnaje jsme po vcelku vyrovnaném 1. setu a po přesvědčivém vítězství i v setu druhém, vyhráli 2:0 (20,13).

V celém turnaji jsme tak potvrdili očekávanou 2. osmičku pořadí, obsadili celkové 13. místo (z 24), ale navíc, a to také není úplně k přehlédnutí, jsme porazili 3 týmy s extraligovým zázemím.