Zpět na výpis článků13.02.2022Starší žáci

Český pohár starších žáků 12.2.2022 Jirkov

Po neúčasti našeho týmu na minulém turnaji, způsobené vysokou nemocností, jsem spadli do takzvané skupiny „útěchy“.

Turnaj jsme začali ne zcela podařeným vystoupením proti Sokolu Mnichovo Hradiště. Tento zápas jsme prohráli v poměrně dramatických setech 1:2 (25,-19,-16).

Ve druhém kole jsme narazili na domácí VK Jirkov. V tomto zápase se nám „podařili navázat“ na nepovedený výkon a prohráli jsme jej též 1:2 (16,-22,-11).

V těchto dvou zápasech se klukům nedařilo vůbec nic. Kvalitní servis, na kterém obvykle stojí náš úspěch zmizel do neznáma. Tentokrát většina našich podání končila metrovým autem. Naše obvyklá největší slabina, příjem podání, se nám dařila ještě méně než obvykle a z náhodných příjmů nebyl nahrávač schopen vykouzlit kloudnou nahrávku, ze které by šlo zaútočit. Největším problémem však byla nálada na hřišti, kdy kluci spolu nekomunikovali a pohybovali se s pokleslými rameny, nikdo neudělal krok navíc a to, že by někdo zaskočil za kamaráda, o tom jsme si mohli jen nechat zdát.

Do třetího zápasu proti družstvu Dansport Praha jsme nastoupili v podobném rozpoložení jako do prvních dvou zápasů, ale během 2.setu se postupně začala zlepšovat komunikace mezi kluky a se vzrůstající komunikací rostl i výkon a s výkonem rostla nálada a s náladou se zlepšovala komunikace, a tak dále. Tento zápas jsme nakonec vyhráli 2:1 (-19,15,13).

Po pauze na oběd již kluci začali podávat svůj standardní výkon a porazili nejprve družstvo Orion Praha 2:0 (12,16) a po té i tým VK Karlovarsko 2:0 (17,18).

Celkově se nám turnaj herně příliš nevyvedl a i když nás od druhého místa dělil jediný vyhraný set a od místa prvního prohraný tie-break s domácím Jirkovem, s celkovým dojmem rozhodně nemůžeme být spokojeni.

Sestava: Jakub Veselý (B,S), Vojtěch Veselý (S), Denis Kula (N), Daniel Volf (B), Marco Franeta (B,S), Bořek Novák (U) a Tadeáš Baranovský (U)