Zpět na výpis článků20.11.2019Starší žáci

Český pohár st. žáků 2.11. - 3.11.2019 - VÝSLEDKY

ČESKÝ POHÁR 2019-2020 Č. LÍPA

2. KOLO

 

     Český pohár starších žáků-tato nejkvalitnější soutěž v kategorii, pokračoval po kvalifikaci 2. kolem. Nejlepších 8 družstev z české skupiny hrálo v Nymburku, dalších 8 v Praze a poslední osmička v Č .Lípě na ZŠ Lada. Moravské  skupiny hrály v N. Jičíně a Velkém Meziříčí.

     Náš tým je složen převážně z mladších žáků. Šestkový volejbal začínají hrát teprve tuto sezónu (po 2 letech tréninku). V kategorii mladších žáků zatím vyhrává nad všemi soupeři v Krajském přeboru. V kategorii starších žáků nastupuje proti starším a fyzicky vyspělejším soupeřům. V Českém Poháru je tedy na zkušenou bez ambicí na postup do finálové části. Vzhledem k faktu, že tým usilovně trénuje (14 žáků) je pravděpodobné, že v příštích letech bude opět patřit mezi elitu, na což jsme v posledních 20 letech byli zvyklí a pokládali to za samozřejmost. Připomenu, že v roce 2015 jsme byli Mistry České republiky v kategorii st. žáků. Dále připomínám, že v současnosti máme 2 odchovance v reprezentaci ČR v kategorii mužů a 2 odchovance v kategorii juniorů (do 21 let). Máme i Mistra Evropy do 19. let. Tento fakt jistě svědčí o kvalitě volejbalu v Č.Lípě.

 

 

VÝSLEDKY (3. skupina)

 

Loko Č. Lípa-            Lvi Praha-B                           2 –0                

                                   VK Č. Budějovice-B             2 – 0

                                   Prosek Praha-B                     2 – 0                          

                                   Sokolov                                  0 – 2

                                   Sokol Řevnice                       0 – 2

                                   Kladno                                   1 – 2

                                   Č. Krumlov                            2 - 1

 

CELKOVÉ VÝSLEDKY-POŘADÍ PO 2. KOLE

česká skupina

 

  1. SK PROSEK PRAHA-A
  2. VK Č. BUDĚJOVICE-A
  3. VOLLEYBAL NYMBURK

19.       Č. LÍPA

 

V posledním 3. kole základní části bude tým Č. Lípy hrát v 3. skupině.

SESTAVY

Jakub Veselý, Vojtěch Veselý, Jakub Flíček, Nam Phan-Michal, František Tarnai, Josef Chour, Tomáš Hrnčíř, Marco Franeta, Denis Kula, Petr Ďurech

                        Trenér: Jaroslav Javůrek, Daniel Čáp

 

HODNOCENÍ

     Družstvo odehrálo turnaj dle svých možností. Při neúčasti 2 hráčů základní sestavy se lepší výsledky nedaly očekávat. Soupeři útočili přes malé hráče, obrana tak byla velice obtížná. Kromě toho naši hráči špatně přijímali a tím trpěl následný útok. Nejlepším hráčem byl Josef Chour na postu smečaře. Postup ze skupiny nám jen těsně unikl po  nevydařeném tie-breaku. Pochvalu za snaživý výkon zaslouží celý tým. Poděkování také patří divákům z řad rodičů a kamarádů za soustavné povzbuzování. Super.

Další kolo ČP 2019-2020 se hraje ve dnech 30.11. –1.12. 2019. Naše družstvo bude hrát na domácí palubovce ZŠ Špičák Č. Lípa. Přijďte povzbudit naše hráče.

Zpracoval: Mgr. Jaroslav Javůrek- trenér