Zpět na výpis článků25.02.2019Junioři

Česká Lípa - Benátky n/J.

V kompletní sestavě jsme schopni všeho. O tom se přesvědčil i vedoucí tým 1.ligy juniorů naší skupiny Benátky nad Jizerou, které v soutěži dosud prohráli jen jeden zápas.

     

LOKO - Benátky 3:2 (-19,20,14,-16,4) a 0:3 (-10,-22,-19)

     Proti favoritu tohoto dvojzápasu jsme konečně nastoupili k prvnímu zápasu v kompletní sestavě. Na nahrávce hrál dva sety Martin Beneš a na smeči osvědčené duo Jakub Rataj a Milan Ponocný. První set jsme prohráli protože jsme nebyli schopni přijmout tvrdé podání soupeře, který dle slov jejich trenéra Ditricha, kdysi výborného blokaře Dukly Liberec, na kvalitním podání staví jejich hru. V dalších dvou setech se soupeři na podání tolik nedařilo a naši chlapci zlepšili přihrávku a tak jsme i lépe útočili. Ve třetím setu , který jsme jasně vyhráli již nehrál Jakub Rataj z důvodu zdravotní indispozice. Trenér poslal na smeč Martina Beneše a na nahrávku nastoupil Honza Brázda. Tento set soupeř vůbec nezvládl. Naši kluci bojovali jako lvi. Celý tým táhl k vítězství Martin Beneš a hlavně strhnul ostatní na vítěznou vlnu. Po každém balónu se kluci radovali a to bylo ono co jsme již dlouho neviděli. Čtvrtý set jsme naopak jasně prohráli. Soupeř ukázal svoji kvalitu a náš nahrávač Honza Brázda zbytečně znervózněl. Jeho nahrávky lítali dopředu, dozadu a hlavně hrozně vysoko, což soupeři pomohlo postavit kompaktní bloky. Tak jsme si s trenérem říkali urvali jsme jeden bod, když v pátém setu prohrajeme. Je to  pro náš tým úspěch. Ovšem to co se dělo na hřišti v pátém setu by nikdo nečekal. Fantasticky zahráli oba smečaři Martin Beneš na útoku a hlavně na podání, kterým soupeře doslova rozsekal. Totéž platí na útoku o úspěšnosti Milana Ponocného, který se probudil v pravý čas. Do čeho bouchnul to spadlo na zem. Porazit Benátky 15 : 4 to bylo pro soupeře zdrcující a těžce to nesli hráči i jejich trenér. Mimochodem velmi mě pan Ditrich zklamal. Byl to skvělý hráč v Dukle Liberec. Jako trenér nebyl schopen uznat naší kvalitu, když jeho tým prohrával. Říkal rozhodčímu vole a to i zapisovatelce paní Chocholoušové a vůbec mě nezajímá, že to říkal v rozrušení. Byl plný emocí a vyžadoval si opravy rozhodnutí rozhodčího. To byla kaňka na dopoledním utkání.                          

     Do odpoledního utkání již nenastoupil Martin Beneš, jelikož se připravoval na zápas A týmu s Kladnem B. Zápas jsme bez chlapců A týmu nedokázali vyhrát. Neuhráli jsme ani set. Přesto musím tým pochválit za druhý a třetí set. Byli jsme v těchto setech soupeři vyrovnaným týmem. Jenže v  koncovce nás Benátky jasně přehráli. Díky získání dvou nečekaných bodů jsme se udrželi na třetím místě l. ligy juniorů skupiny B. Příští zápas hrajeme opět doma dne 16.3.2019 v sobotu. Čeká nás zápas o třetí příčku se čtvrtým Ústí nad Labem.

SESTAVA : Rataj, Beneš, Ponocný, Eisenberger, Brázda, Kysela, Hulinský, Hůla,

                    Ritschel, Matoušek,

TRENÉR :   Linhart Jaroslav, Vlasák Josef

autor : J Vlasák